Ta strona używa ciasteczek coockies.
Polityka prywatności    Rozumiem

Kontakt: +48 609111817 | maciej.urbanowicz@murb-space.com

Przemysł kosmiczny jeszcze nigdy nie był nam tak bliski

Kosmos to nie tylko przestrzeń, planety i gwiazdy, ale przede wszystkim biznes tu, na Ziemi. Biznes, który jest domeną krajów rozwiniętych i stawiających na wzmocnienie swojej pozycji na świecie. Kosmos to technologie, które wykorzystujemy każdego dnia. MURB Space jest firmą łączącą technologię, naukę i biznes. Wspólnie możemy wiele osiągnąć i tylko od wyobraźni zależy, jak daleko dojdziemy.

What you need
is
what you get

Jest mi niezmiernie miło powitać Cię na stronie mojej firmy. Nazywam się Maciej Urbanowicz i jestem założycielem MURB Space, działającej w przemyśle kosmicznym. W biznesie kieruję się dewizą "What you need is what you get". Kosmos to moja pasja, ale także sposób życia. Od lat staram się robić to, co lubię. Moje zainteresowania obejmują realizację projektów inżynierskich oraz biznesowych.

Pomysł na MURB Space narodził się w 2010 roku, kiedy to podczas jednej z międzynarodowych konferencji miałem okazję porozmawiać z ekspertami z branży kosmicznej w Europie i na świecie. Wtedy nie miałem jeszcze wiedzy i doświadczenia, aby wkroczyć do biznesu kosmicznego z odwagą i pewnością. Jednakże już wówczas postawiłem sobie za cel zbudowanie własnego biznesu opartego na pasji i współpracy.

Kolejny etap ku stworzeniu firmy to rok 2011. Był to niesamowity rok w którym zostałem nagrodzony trzecim miejscem w międzynarodowym konkursie na projekty studenckie organizowanym przez International Academy of Astronautics podczas 8th IAA Symposium on Small Satellites for Earth Observation. Ponadto w 2011 roku wziąłem udział w Space Studies Program na International Space University (Międzynarodowy Uniwersytet Kosmiczny). Ten rok to także zakończenie budowy projektu satelity PW-Sat, którego miałem przyjemność być koordynatorem oraz pracować przy nim jako inżynier mechanik.

Te i inne wydarzenia spowodowały, że po pięciu latach - w 2016 roku - zdecydowałem się na uruchomienie własnej firmy. Dzięki niej mogę łączyć pasję z możliwością realizacji różnych projektów w branży kosmicznej, ale również w przemyśle.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą oraz do kontaktu. Z przyjemnością udzielę wszelkich informacji.

Produkty

3D MGSE

3D MGSE to urządzenie stworzone w celu ułatwienia i skrócenia procesu montażu małych satelitów przy spełnieniu wymagań jakościowych. Pozwala na obrót satelitą podczas montażu. Skraca jednocześnie procedurę manipulowania satelitą podczas wykonywania czynności manualnych, takich jak montowanie komponentów wewnątrz satelity i wykonywanie testów.

Dzięki 3D MGSE integratorzy małych satelitów mają nowe możliwości ulepszenia procedur produkcyjnych. Według MURB Space, przy wykorzystaniu 3D MGSE, czas montażu można zmniejszyć o 60-80%. Zależy to od złożoności projektu satelity. 3D MGSE jest dostępny dla małych satelitów, których rozmiar mieści się w zakresie od 1U do 12U. Inne rozmiary są dostępne na zamówienie.

Kliknij tutaj, aby przejść do strony poświęconej produktowi.

What you need
is what you get

Doradztwo biznesowe

Oferuję usługi doradztwa biznesowego z zakresu branży kosmicznej. Współpracuję z producentami komponentów do małych satelitów. Ponadto aktywnie działam w obszarze wykorzystania danych satelitarnych oraz tworzenia konsorcjów w ramach współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną. Moi partnerzy znajdują się w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji.

Inżynieria systemowa

Inżynieria systemowa to niezwykle interesujące zagadnienie, które wymaga od człowieka umiejętności adaptacji do nawet najtrudniejszych warunków. W wielu projektach zajmowałem się znajdowaniem zależności oraz integracją różnych podsystemów. Dzięki znajomości zagadnień z mechaniki, informatyki i elektroniki potrafię znajdować właściwe zależności i - przy współpracy z inżynierami - integruję systemy.

Projektowanie

Jestem także inżynierem mechanikiem. Podejmuję się rozwiązywania problemów technicznych, które wymagają nieszablonowego podejścia oraz stosowania nieoczywistych rozwiązań. Doświadczenie i wiedza zdobyte w projektach kosmicznych dają mi ogromny wachlarz możliwości w tworzeniu nowych urządzeń bądź ulepszaniu tych istniejących. Działam nie tylko w branży kosmicznej, ale również w innych gałęziach przemysłu.

Badania i rozwój

Nie byłoby innowacji, gdyby nie dobre pomysły. A pomysły rodzą się często podczas realizacji projektów badawczo-rozwojowych. Oferuję wsparcie w realizacji projektów R&D na poziomie inżynierskim oraz biznesowym. Posiadam doświadczenie i wiedzę z zakresu projektowania urządzeń i systemów. Wśród moich partnerów są naukowcy związani z najlepszymi ośrodkami naukowymi w Polsce oraz za granicą.

Produkcja

Przez wiele lat zbudowałem relacje z wykonawcami w Polsce. Moi partnerzy posiadają parki maszynowe i umiejętności niezbędne do wykonania nawet najbardziej skomplikowanych urządzeń. Oferuję pośrednictwo w produkcji elementów mechanicznych, w tym: kontrolę jakości produkcji, logistykę oraz wsparcie technologiczne na etapie projektowania, konsultacji technologicznych i produkcji.

Fotografia

Oprócz biznesu i inżynierii zajmuję się także fotografią. Jest to i pasja, i część mojej działalności zawodowej. Oferuję wykonanie sesji fotograficznych zarówno specjalistycznych (fotografia parków maszynowych czy fotografia do dokumentacji technicznych), jak i artystycznych. Zachęcam do obejrzenia swoich fotografii w galerii na portalu Flickr.

Doświadczenie

Nieco historii

Doświadczenie w branży kosmicznej, i nie tylko, zdobywałem przez wiele lat realizując różnorodne projekty. Jednym z najważniejszych okresów były studia, podczas których dostałem szansę na uczestnictwo w ważnych i ciekawych przedsięwzięciach, m.in. budowy komory próżniowej czy budowy pierwszego polskiego satelity PW-Sat. Miałem również niesamowitą okazję reprezentować Polskę w najważniejszych wydarzeniach branżowych, jak chociażby sesja Komitetu ds. Pokojowego Wykorzystania Przestrzeni Kosmicznej (COPUOS) przy ONZ. Kierowałem także polskim oddziałem firmy z kapitałem zagranicznym. Dzięki tym i innym doświadczeniom zdecydowałem się założyć własną firmę.
Więcej informacji o projektach, które zrealizowałem, znajdziesz na mojej stronie prywatnej.

Kontakt

MURB Space Maciej Urbanowicz

Adres:
Hoża 86, lok. 410
00-682 Warszawa, Polska

E-mail: maciej.urbanowicz@murb-space.com

NIP: 8442235684


Media społecznościowe

MURB Space na Facebook-u

MURB Space na LinkedIn

MURB Space na Twitterze

Ja na Facebook-u

Ja na LinkedIn

Ja na Twitterze

Galeria fotografii na Flickr

Moja strona www

Polityka prywatności

Polityka prywatności